Lot Poznań Paryż

Tanie Loty Poznań Paryż

Linie Lotnicze Wizz Air

Obecnie najtańsze loty z Poznania do Paryża realizuje węgierski przewoźnik Wizz Air Loty odbywają się na lotnisko Paryż Beauvais. Czas lotu z Poznania do Paryża trwa około 1.15 h.

Zadzwoń! Znajdziemy dla Ciebie najtańszy lot do Paryża, zarezerwujemy bilet lotniczy, odpowiemy na wszystkie pytania. Nie czekaj zadzwoń, lub rezerwuj swój tani bilet samodzielnie w formularzu obok.

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Płatności za bilety: przelew bankowy, przelew na poczcie, karta kredytowa

Innym możliwy połączeniem lotniczym z Poznania do Paryża jest lot Lufthansa. Lufthansa to niemiecki narodowy przewoźnik i największa linia lotnicza w tym kraju. Powstała ona w 1926 roku w wyniku połączenia się Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr, a jej nazwa oznacza powietrzny związek miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W 2005 roku linie te połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SwissOprócz głównej działalności przewoźnika pasażerskiego, Lufthansa prowadzi także dodatkową działalność w dziedzinach pokrewnych, taką jak: przewozy transportowe, służby techniczne, przewozy regionalne, dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa, biuro podróży. Lufthansa uruchomiła także niemiecki tanie linie lotnicze – Germanwings. Linie te są ponadto założycielem i głównym człowiekiem aliansu lotnicze – Star Alliance.
W Polsce bazami docelowymi samolotów linii Lufthansa są lotniska w: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie. Jedno z oferowanych połączeń wykonywane jest na trasie z Poznania do Paryża, z przesiadką w Monachium, bądź we Frankfurcie nad Menem. Poznań to stolica wielkopolski, a zarazem jedno z największych i najstarszych miast w Polsce. Słynie ono z pięknych, różnorodnych zabytków, które przenikają się z nowoczesnością, tworząc specyficzny charakter miasta. Poznań to również miasto tętniące życiem, dzięki chociażby corocznie organizowanym
Międzynarodowym Targom Poznańskim – imprezie skupiającej producentów, firmy handlowe, instytucje naukowe i badawcze z całego świata. Obsługę lotniczą miastu zapewnia lotnisko Poznań Ławica, do którego z miasta dotrzeć można z wykorzystaniem autobusu komunikacji miejskiej, bądź własnego środka transportu. Lotnisko znajduje się zaledwie 7 km od centrum miasta i podróż trwa zaledwie kwadrans.
Paryż natomiast to stolica i zarazem największe miasto Francji, a także ważna aglomeracja miejska w całej Unii Europejskiej. Paryż jest miastem bogatym w muzea, galerie sztuki oraz zabytki. Najsłynniejsze, z których słynie ta stolica europejska to: Luwr, Wieża Elffla, Centrum Pompidou, Wersal. Pasażerów przylatujących samolotem do Paryża obsługuje port lotniczy im. Charles de Gaulle’a, położony 23 km na północ od centrum miasta – największy we Francji. Komunikację lotniska z miastem usprawniają: linia kolejowa RER B, linia superszybkiego pociągu TGV, linie autobusowe, a także taksówki.
Pasażerowie korzystający z własnego środka transportu skorzystać mogą z miejsc parkingowych, usytuowanych nieopodal lotniska. Port lotniczy składa się z trzech głównych terminali, podzielonych na mniejsze, oferujących wiele dodatkowych usług i świadczeń na rzecz pasażerów.
Połączenie lotnicze Poznań Paryż realizowane jest m. in. przez linie lotnicze Lufthansa z międzylądowaniem w Monachium, bądź we Frankfurcie nad Menem. Alternatywną linią lotniczą, obsługującą połączenie z Poznania do Paryża, także z jedną przesiadką jest polski przewoźnik PLL LOT.